Uudised

Noored üleriigilises käsitöölaagris 21. oktoober erlend.savolainen

Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit korraldas 15.-16. oktoobril koolinoortele Karilatsil käsitöölaagri.


Meie koolist osalesid Anette-Frida Evardi ja Stella Tänavots ning kooli vilistlane Laura Kookmaa.

Laagris tutvuti linakasvatusega, saadi teada, kuidas linataimest saab väärtuslikku kiudu. Lõugutati, ropsiti, harjati linataime ning ketrati. Saadud lõngast valmistati takunööri ja köit. Kõike tuli teha nii nagu vanasti. Töö käigus läbiti kogu protsess linataimest kuni valmis linase kangani, millest õmmeldi käsitsi ka väike kotike. See oli tagasivaade meie esivanemate tarkusele ja töökusele.

Noored jäid laagripäevadega väga rahule.

 

Kristi Teder,

foto erakogust

Meie koolist osalesid Anette-Frida Evardi ja Stella Tänavots ning kooli vilistlane Laura Kookmaa.

Laagris tutvuti linakasvatusega, saadi teada, kuidas linataimest saab väärtuslikku kiudu. Lõugutati, ropsiti, harjati linataime ning ketrati. Saadud lõngast valmistati takunööri ja köit. Kõike tuli teha nii nagu vanasti. Töö käigus läbiti kogu protsess linataimest kuni valmis linase kangani, millest õmmeldi käsitsi ka väike kotike. See oli tagasivaade meie esivanemate tarkusele ja töökusele.

Noored jäid laagripäevadega väga rahule.

 

Kristi Teder,

foto erakogust