Uudised

Õpetaja töövari lendas kohale Coloradost 01. märts kersti.kivisoo


Ühel sõbrakuu päeval oli 4.b klassijuhataja töövarjuks Colorados abiõpetajana töötav Monika Vilipuu. Monika on üles kasvanud ja koolis käinud Paides, aga viimased 19 aastat elanud Ameerikas. Eestis käib ta vähemalt korra aastas, et lähedasi külastada ning kultuuri ja loodust nautida.

Seekordsel külaskäigul oli tal hea meel osa saada ka meie koolielust. Ringkäigul koolimajas leidis Monika nii mõndagi, mida Ameerika koolides üldiselt ei kohta: ühine garderoob, vahetusjalanõud, male- ja lauatenniselauad, mitmekülgse ja tervisliku valikuga söökla. Monika oli meie koolis nii vaatleja, abiõpetaja kui ka tunniandja rollis. Vestlusringis said 4.b klassi õpilased muu hulgas teada ka seda, et Ameerika lastel algab kohustuslik eelkool juba viieaastaselt ning et kogu koolil algab ja lõpeb koolipäev ühel ja samal ajal.

Kõigile osalistele möödus põnev päev kiiresti ja lahkumine oli kurb. Meie laste suur soov oli näha Käsna-Kalle jäätist, mida Ameerikas pidi müüdama, ning Monika lubas selle leida ja meile foto saata.

Ühel sõbrakuu päeval oli 4.b klassijuhataja töövarjuks Colorados abiõpetajana töötav Monika Vilipuu. Monika on üles kasvanud ja koolis käinud Paides, aga viimased 19 aastat elanud Ameerikas. Eestis käib ta vähemalt korra aastas, et lähedasi külastada ning kultuuri ja loodust nautida.

Seekordsel külaskäigul oli tal hea meel osa saada ka meie koolielust. Ringkäigul koolimajas leidis Monika nii mõndagi, mida Ameerika koolides üldiselt ei kohta: ühine garderoob, vahetusjalanõud, male- ja lauatenniselauad, mitmekülgse ja tervisliku valikuga söökla. Monika oli meie koolis nii vaatleja, abiõpetaja kui ka tunniandja rollis. Vestlusringis said 4.b klassi õpilased muu hulgas teada ka seda, et Ameerika lastel algab kohustuslik eelkool juba viieaastaselt ning et kogu koolil algab ja lõpeb koolipäev ühel ja samal ajal.


Kõigile osalistele möödus põnev päev kiiresti ja lahkumine oli kurb. Meie laste suur soov oli näha Käsna-Kalle jäätist, mida Ameerikas pidi müüdama, ning Monika lubas selle leida ja meile foto saata.