Uudised

Tagasivaade konkursile “Minu idee2”. 04. november erlend.savolainen


Probleemi lahendamise oskus on oluline tulevikuoskus. Konkursi “Minu idee2” raames selgusid meie õpilaste mõtted, millist teenust võiks osutada või millist toodet valmistada lisaks olemasolevatele. Ideede generaatoriteks oli 5. – 9. klasside õpilased. Ideid mõeldi välja üksi, gruppides või koos vanematega.

Uute asjade väljamõtlemine eeldab nutikust ja loomingulist. Seda meie õpilastel jagus. Konkursi komisjon vaatas läbi 77 ideed. Probleemi püstitusest ainult ei piisanud. Tuli leida lahendus, kuidas probleemi lahendada. Kõige enam olid südamel lemmikloomade ja abivajajatega seotud probleemid ning nutisüsteemide täiendamine. Kiitust väärivad kõik, kes oma idee tähtajaks postitasid. Kaheksandate klasside õpilastel tuli lisaks töö esitamisele oma ideed tutvustada klassikaaslastele ja vastata sealjuures nende arvukatele küsimustele.

Aktiivsuse ja huvitavate ideede poolest paistsid seekord silma 5.a klassi õpilased.

Viimasel koolipäeval enne vaheaega tunnustati parimaid diplomi või tunnustuskirjaga. Diplom anti Stella Hansonile ja Aaron Maarendile 5.a klassist ning Alissa Ivanovale ja Grete Torpile 8.a klassist. Tunnustuskirja said üheksateist õpilast.

Konkurss “Minu idee2” toimus kooli ettevõtlusnädala raames juba teist korda.

 

Kersti Laastau

karjäärikoordinaator

Probleemi lahendamise oskus on oluline tulevikuoskus. Konkursi “Minu idee2” raames selgusid meie õpilaste mõtted, millist teenust võiks osutada või millist toodet valmistada lisaks olemasolevatele. Ideede generaatoriteks oli 5. – 9. klasside õpilased. Ideid mõeldi välja üksi, gruppides või koos vanematega.

Uute asjade väljamõtlemine eeldab nutikust ja loomingulist. Seda meie õpilastel jagus. Konkursi komisjon vaatas läbi 77 ideed. Probleemi püstitusest ainult ei piisanud. Tuli leida lahendus, kuidas probleemi lahendada. Kõige enam olid südamel lemmikloomade ja abivajajatega seotud probleemid ning nutisüsteemide täiendamine. Kiitust väärivad kõik, kes oma idee tähtajaks postitasid. Kaheksandate klasside õpilastel tuli lisaks töö esitamisele oma ideed tutvustada klassikaaslastele ja vastata sealjuures nende arvukatele küsimustele.

Aktiivsuse ja huvitavate ideede poolest paistsid seekord silma 5.a klassi õpilased.

Viimasel koolipäeval enne vaheaega tunnustati parimaid diplomi või tunnustuskirjaga. Diplom anti Stella Hansonile ja Aaron Maarendile 5.a klassist ning Alissa Ivanovale ja Grete Torpile 8.a klassist. Tunnustuskirja said üheksateist õpilast.

Konkurss “Minu idee2” toimus kooli ettevõtlusnädala raames juba teist korda.

 

Kersti Laastau

karjäärikoordinaator