Uudised

Võimas kogemus 05. juuni erlend.savolainen

Eesti Meestelaulu Seltsi 13. Üle-Eestiline poiste-solistide võistulaulmise lõppkontsert toimus selle aasta 20. mail Viimsi Artiumis, kus selgitati välja vabariigi parimad solistid poiste ja noormeeste seas.

Lauljaid saatis võistlusel sümfooniaorkester Ventum, keda juhatas dirigent Edmar Tuul. Kuna Edmar Tuul on lapsena korduvalt samast konkursist osa võtnud, siis oskas ta dirigendina praeguseid võistlejaid
hästi toetada. Järvamaalt pääses lõppvõistlusele meie kooli 5A klassi õpilane Hans Heiki Tahur.

Hansu päev algas võistluspäeva hommikul üsna vara, sest proov orkestriga algas Viimsis juba kell 11:00 ja hääl tuli ka enne proovi üles äratada.
Igale võistlejale oli ettenähtud prooviaega 10 minutit, selle ajaga pidi ära harjuma uue saatemuusikaga. Orkestri saatel kõlas laul hoopis teisiti kui klaveriga või ansambliga. Oluliselt võimsamalt!
Ja kuidagi väärikamalt, teadjamalt... Et kontsert algas alles kell 16:00, siis jäi päris palju vaba aega, mida sai ära kasutada ümbruskonnaga tutvumiseks.

Artiumi kontsertsaal võlus meid suurepärase akustikaga, aga esitus oli kogu võistluse jooksul lihtsalt nauditav, suur kummardus siinkohal professionaalsele helitehnikule!
Hansu vanusegrupis (12.a kuni häälemurdeni) osales 4 poissi ning võitjaks pärjati Karel Vahur Vingisaar Viljandimaalt. Tema sai auhinnaks jalgratta.
Kuna ülejäänud kohti ei jagatud, said kaasavõistelnud poisid finalisti tiitli ja auhinnaks lego-droonid. Kojusõidu ajaks kujunes 19:00. Oli pikk, pingeline, aga väga tore ja emotsioone täis päev...
Suur tänu Hansu perele toetuse ja transpordi eest!